Pavasaris nāk – prese nav redzama

Daudziem pazīstama situācija, kad ļoti “vajag” skaistu vēderu un vingru ķermeni pludmalei, bet ir palicis tik ļoti maz laika… Šobrīd laiks tomēr vel ir pat ļoti daudz un viss iespējams. Protams jāiegulda darbs, bet nekas nenāk viegli. Šajā rakstā pastāstīšu pamatus par to, kas jāzin, lai samazinātu zemādas tauku slāni.

Protams, ka jāsāk ar virtuvi. Cukuru, bulciņas, kartupeļus, baltmaizi, treknu gaļu u.t.m. lietas noliekam tālu prom un sākam ēst pilngraudu maizi, vājpiena biezpienu, vistas fileju, griķus, rīsus, auzu pārslas. Ja nevar iztikt bez piena, tad arī to tikai attaukoto 0.5% Ēst jāiemācās pēc grafika. Viss dienai nepieciešamais ēdiena daudzums, jāsadala vismaz 5 daļās.

Rīts sākas nevis ar brokastīm, bet gan ar 30 minūtēm kardio treniņa. Ļoti iesaku lietot pulsometru. Kādu pulsu vajag uzturēt? To var izrēķināt ļoti ātri, bet tas ir aptuvens rādītājs: 220 mīnuss vecums = maksimālais sirds ritms (MSR). Lai būtu veselīga kardio slodze, pulsam visas 30 minūtes jābūt 60-70% no MSR. Ar laiku, kad fiziska kondīcija jau būs uzlabojusies (es pats uzskatu, ka tas ir aptuveni 4-6 nedēļas), var pievienot klāt intervālu treniņus, kad pamīšus tiek mainīta slodze starp 60-70% MSR un 70-80% MSR. Kopuma no visa treniņa es iesaku 60% no treniņa skriet ar zemāku pulsu un 40% ar 70-80% MSR. Virs 80% no MSR skriet nav nepieciešams un veselībai tas ir ne tikai nevajadzīgi, bet arī kaitīgi. Nav jābrīnās, ka pirmās nedēļas, lai uzturētu normālu pulsu, skriet nemaz nesanāks. Nav svarīgi vai Jūs soļojat vai skrienat – svarīgi ir uzturēt pareizu pulsu.

Atnākot mājās pēc treniņa protams ir japaēd, bet jāatceras – nakādu ogļhidrātu. Tikai olbaltumvielas. Šim mērķim iesaku apēst 4-5 olu baltumus. Tas ir ļoti ātri uzsūcams proteīns, bet ogļhidrātus jāēd ~1h pēc šī kardio treniņa. Ja kādam ir bail zaudēt arī muskuļu masu dēļ šiem treniņiem, tad var mierīgu sirdi pievienot diētai lielāku daudzumu BCAA aminoskābes. Lai ievērojami palielinātu šo daudzumu, būs jālieto uztura bagātinātāji, bet jāatceras, ka tie NAV uztura aizvietotāji.

Kopumā 3mēnešu treniņu periodā uz katru ķermeņa kilogramu jāapēd ~2.5g proteīns un 3g ogļhodrāti.

…iespējams, ka turpinajums sekos.

matiss@jekabsons.lv

Advertisements

Viena atbilde to “Pavasaris nāk – prese nav redzama”

  1. šitais ir baigi labs raksts, vairāk tādu!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: