Kas ir A-GPS

Ja par GPS (Globālā Pozicionēšanas Sistēma) lielākai daļai jau viss ir skaidrs, tad par A-GPS jautājumi ir joprojām daudziem cilvēkiem un ir gadījies dzirdēt dažādus viedokļus par to, kas tad ir tas A-GPS.

Ideja ir ļoti vienkārša: A-GPS = Assisted Global Positioning System. Tātad asistēta pozicionēšana. Kas un ko asistē? Iedomājaties situāciju, kad pilsētā uztvert satelītu signālus traucē apkārtesošās mājas un citi šķēršļi. Jums var nākties 10 vai vairāk minūtes gaidīt, līdz iekārta atradīs iespēju noteikt atrašanās vietu, bet varbūt tā arī nekas neizdosies. Tad nu lūk… A-GPS izmantojot datu pieslēgumu (GPRS/EDGE/HSDPA/UMTS) var palīdzēt atrast derīgos pavadoņus – lejupielādējot pavadoņu almanahu vai konkrētā norādītā rajona tajā brīdī esošo pavadoņu koordinātas.

Ir tālruņi, kuri kopā ar A-GPS izmanto arī citas tehnoloģijas, lai paātrinātu atrašanās vietas noteikšanu: WPS (Wi-Fi Positioning System – Latvijā nedarbojas), triangulāciju (atrašanās vietas noteikšana pēc GSM signāla stipruma starp 3 torņiem, kas Latvijā arī netiek izmantota).

Sīkāks info par A-GPS ir izlasāms Nokia mājas lapā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: