Alternatīva epastu un ikdienā veicamo darbu organizēšana!

E-pasti ir mūsdienās neatņemama dzīves sastāvdaļa un laikam tikai retais tos nelieto tos ikdienā. Ir daudz un dažādas iespējas kā organizēt savu pastu: viena no versijām ir lietot piemēram Windows iebūvēto Outlook Express vai kopš Windows Vista versijas Windows Live Mail programmu. Tā ir visā visumā ērta programma un noteikti tiek galā ar pamata uzdevumu – saņem, sūta e-pastus un ir samērā ērti lietojama. Arī kontaktu sinhronizācija ar tālruni ir ērta un vienkārša.

Programma ir pielietojama arī vienkāršai dienas plānošanai un RSS plūsmu lasīšanai. Es pats šo e-pastu programmu dēvēju par studentu Outlook, jo pietiek vien iegādāties Windows, lai varētu Windows Live Mail 2011. lejupielādēt bez maksas. Savukārt, lai tiktu pie Microsoft Outlook, nāktos šķirties no aptuveni 110-120Ls papildus.

Ja turpina tēmu par Microsoft produktiem, tad nākamais solis ir Microsoft Outlook, kas ir jau funkcijām ļoti bagāta (ja ne pārbagāta) programma, kurai ir iespējams paplašinājums Business Contacts Manager, ar kuru šī programma kļūst par nelielu pamata CRM (Customer realationship management). Cena par šo produktu ir, kā jau iepriekš minēju 110-120Ls par vienu datoru. Ja īsumā jāpasaka, kas tas ir – Wondows Live Mail + 10x vairāk iespēju. Ja lietojam Microsoft Exchange serveri, tad šis kļūst arī par spēcīgu klientu attiecīgam servisam, lai gan Microsoft Exchange serverim ir arī online WEB saskarne caur kuru to veiksmīgi lietot – individuālos un kopējos kalendārus, kontaktus, epastus utt.

Visā visumā ir arī vēl daudz citi klienti epastu un kalendāra lietošanai. Bet visam ir neliels mīnuss. Vai nu tā ir ierobežota funkcionalitāte, bet varbūt cena: MS Exchange gadijumā, cena ir 512.71Ls (ar iekļautu PVN) un ar 5 lietotāju licenzi. Lai pievienotu papildus lietotājus, katrs lietotājs izmaksās vēl ~50Ls. Tātad ja uzņēmumā strādā 10 darbinieki, tad izmaksas uz šādu sistēmu sastāda ~762.71Ls un tas ir neierēķinot Microsoft Server izmaksas, kuras apkopojot, kopsumma mierīgi pārsniegs 1000Ls

Vai ir kādas lētākas alternatīvas? Bet protams. FOS (Free Open Source) lietotāji un izstrādātāji par to domā ik mirkli. Es nezinu par visām pieejamajām programmām, bet zinu stāstīt par mūsu piedāvāto HORDE servisu.

Mūsu piedāvājumā ir sistēma, kura funkcionalitātē ļoti maz atpaliek no Microsoft Exchange servisa. Ir pieejami e-pasti, kalendārs, plānotājs, notikumu pieraksti, piezīmes un pat finansu plūsmas kontrole. Ir kā kopējās lietošanas datu bāzes, tā individuālās. Sekretāre var saplānot visiem kopējus darbus un kādam specifiskus atsevišķus darbus un darbinieku tālruņi var automātiski sinhronizēties ar serveri, lai saņemtu visus uzdevumus un pēc tam tos pārraudzītu tālruņa kalendarī.

Šis ir e-pastu sadaļas saskarnes izskats. Protams, ka te viss ir kā lielākajā daļā epastu online sistēmām. Bet piedāvājam arī ērtas iespējas, piemēram, 2x uzklikšķinot uz epasta, tas atvērsies jaunā logā, bet uzklišķinot uz epasta vienu reizi, apakšējā saskarnes daļā būs lasāms e-pasts tai pat ekrānā. Un ir vēl kāda ērta iespēja – uzklikšķināt uz e-pasta ar labo peles taustiņu un…

Pieejamas arī daudz un dažādas citas funkcijas, kuras ir ērti lietojamas, no jebkuras pasaules malas. Galvenais, lai Jums būtu pieejams dators ar interneta pieslēgumu. Šobrīd mēs cītīgi nodarbojamies ar saskarnes tulkošanu uz latviešu valodu un jau drīzumā varēsim piedāvāt 100% latviskotu saskarni šim servisam. Ja Jums ir radušies kādi jautājumi par konkrēto produktu, droši rakstat uz epastu matiss@jekabsons.lv

Zemāk vēl pāris bildes no programmas saskarnes:

 

Turpmāk lasi mani – http://blog.jekabsons.lv

 

 

 

 

Advertisements

4 Atbildes to “Alternatīva epastu un ikdienā veicamo darbu organizēšana!”

  1. Par MS Exchange ir lētāka alternatīva – Kerio Mailserver.

  2. Paldies. Noderēja! Vēl būtu interesanti uzzināt kaut ko vairāk par iespējām ērtāk kārtot grāmatvedību.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: