Neliels salīdzinājums – Nokia E72 un BlackBerry Bold 9700

 

Kādam šis stāsts – salīdzinājums šķitīs tendenciozs un iespējams, ka tā arī ir. Centīšos būt tik objektīvs, cik vien spēju. Tā nu sanāca, ka tiku iepazīties ar BlackBerry Bold 9700 un tai pat laikā jau gandrīz 2 mēnešus lietoju Nokia e72 un savulaik gandrīz gadu nostaigāju ar Nokia e71. Pirmais ko pamanīju, paņemot rokā BB ir nedaudz mazākais svars un  pavisam nedaudz lielākais displejs. Uz pirmo skatienu, nekas tāds īpaši citāds nav pamanāms.

Kursora “svira”

Nokia e72 varam izvēlēties ko lietot: tikai D-pad (4 virzienu kursora svira) vai arī kopā ar optisko sensoru. BB ir tikai optiskais sensors. Personīgi man tas nepatīk. Jā tas ir interesanti…no sākums. Jā tas ir tehnoloģiski pārāki, bet neuzskatu, ka tas ir ērtāk. Man ir daudz ērtāk 4x ātri nospiest podziņu, nekā mēģināt uztrāpīt nepieciešamo kustības amplitūdu uz optiskā sensora. Protams, ka ar laiku iespējams pierast un kas zin, varbūt tad šis optiskais sensors šķitīs kā dieva dāvana.

Klaviatūra

Te nu vienos vārtos. BB ir centušies klaviatūrai izveidot podziņām īpatnēju leņķi, lai it kā būtu ērtāk rakstīt. sadzīvē tas nerada ērtību, bet gan drīzāk neērtību. Dēļ kantītēm kas ir uz pogām, ir grūti precīzi un ātri rakstīt. atkal jau – iespējams, ka ar laiku pie tā pierod. Pie kā manuprāt it pierast grūtāk. Ir vairāki, ikdienā bieži lietojamie simboli, kuri rakstot ar BB ir jāraksta caur ALT un tie būtu: “. @ cipari”. Arī visi citi simboli tāpat, bet Nokia manuprāt ir veiksmīgi risinājusi to, ka šie simboli, kurus jālieto nemitīgi, ir vienmēr “pa rokai” Kā arī ja Nokia e72 ilgāk patur taustiņu uz kura ir arī cipars, uzrakstīsiet ciparu, BB savukārt uzrakstīsiet lielo burtu.

Epastu pārlūks

Apskatīju pavisam nedaudz, bet šķiet, ka arī te Nokia uzvar, jo neatradu uz BB tādus sīkumus kā atzīmēt visus epastus kā lasītus vai nelasītus. It kā tiešām sīkums, bet man tas traucē. e72 pa visu tālruni ir iespējams lietot daudz un dažādus saīsinājumus, piemēram, epastos ar taustiņu ‘U’ konkrētais epasts tiek uzreiz atzīmēts kā lasīts. Tas viss atvieglo dzīvi.

Protams, ka es neesmu BB lietotājs un esmu to skatījis tikai aptuveni 1h un nevaru līdz galam objektīvi novērtēt tā sniegumu, bet pirmais iespaids – pilnīgi neintuitīva saskarne un nepārdomāta OS lietojamība. Katrā ziņā es saņemšos un veikšu sīkāku salīdzinājumu, jau tuvākā laikā!

 

Advertisements

Viena atbilde to “Neliels salīdzinājums – Nokia E72 un BlackBerry Bold 9700”

  1. kā par spīti, man ir laba pieredze ar šiem modeļiem, viens ir man un otrs manai sievai. es dodu priekšroku BlackBerry’am.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: