Kādēļ es izvēlos Android nevis Windows Phone 7

Pasaulē, jau labu laiku, risinās siva cīņa starp vairākiem mobilo platformu izstrādātājiem. Symbian šobrīd var uzskatīt par izmirstošu sugu (ne velti Nokia izlēma apvienoties ar Microsoft, lai izmantotu Windows Phone savos tālruņos), bet iOS (Apple iPhone), WP7 (Microsoft Windows Phone 7) un Android ir ieskrējušies uz nebēdu. Skrējiens uz troni ir mežonīgs un lielākā daļa izstrādātāju jau ir nogāzušies vai ari atrodas tuvu tam, lai izstātos no spēles. Piemēram Black Berry… savulaik tik ļoti populārie RIM ražotie tālruņi ASV. Ari to laiks izskatās, ka būs pagājis.

Bet tēma tomēr ir par Android un WP7. Par iOS nerakstu principa pēc, jo tālruņa tehniskais izpildījums, man to liek nolikt imidža plauktiņā un attiecīgi nevēlos šo OS izskatīt kā potenciāli lietojamu…varbūt diemžēl, bet varbūt par laimi.

Šobrid jau ir kāds brīdis, kopš lietoju Android tālruni un esmu pieradis gan pie 4″ ekrāna, gan pie tā, ka nav pogu. Esmu nedaudz vīlies batarejas darbības laikā, bet ko var vēlēties, ja ņem vērā ekrāna izmērus. Darba dienā, batareja Samsung Galaxy S mirst uz dienas beigām, šis punkts gan nedod ne plusu ne mīnusu OS, jo tā ir dzelžu problēma.

Tagad par pašu OS… Copy/Paste… jā jā, ar pēdējiem 2 apdeitiem tas ir ticis ari WP7, bet kādēļ to tik ilgi bija jāgaida? Bet kā ar navigāciju? Android arī neizceļas ar īpaši ērtu un stabilu navigācijas sistēmu, bet tā ir reāli lietojama un nav nemaz tik neparocīga kā varētu šķist. Protams šajā punktā atzīstu Nokia Maps pārākumu. WP7 alternatīvu neatradu…respektīvi navigācijas NAV… Pie bonusiem WP7 var noteikti minēt skaisti nostrādāto gaming ideju ar “sterilu” 3D procesēšanu, nekas tam līdzīgs uz Android šobrīd nav un iespējams, ka arī nebūs. WP7 izmanto ari Xbox Live servisu, kas MANUPRĀT nozīmē tikai to – varbūt tā varētu būt jauka spēļu iekārta?

WP7 programmatūra no 3. izgatavotājiem ir gaužām maz un tas kas ir, šobrid mani neapmierina. Iespējams, ka tas ari ir galvenais faktors, kādēļ man pagaidām nepatik Windows Phone, jo godīgi sakot manuprāt tas varētu but lielisks tandēms – Microsoft Office uz galda un Microsoft Office kabatā, bet tikai tajā brīdī, kad WP tālruņi būs apgādāti vismaz ar Super Amoled displejiem, 16-32GB iebuvēto atmiņu datu glabāšanai, 1 vai vairāg GB operatīvo atmiņu… tas viss tuvojas jau šogad (2011.). Iespējams, ka atliek tikai uzgaidīt. Kā ari – 2013 gadā (tā baumo), parādīsies Windows Phone 8… runā, ka tā būšot jauna revolūcija. Iespējams, ka tā ari būs. Ir tikai vēl tāda niance – Android ari nesnauž.

Palieku pie Android, jo ir daudz plašāks programmnodrošinājums, tālrunis ir daudz elastīgāks ari gīka (eng.: geek) rokās. Elastīgums gan var pēkšņi pamainīties, ja Google pēkšņi liks visiem Androis tālruņu ražotājiem slēgt bootloaderi, bet kamēr tas nav noticis un kamēr nav iznākusi tiešām baudāma Windows Phone versija, atliek tikai baudīt Android.

…protams, ka nezinu ko es teiktu, ka WP7 būtu lietojis vairāk par 2h, jo Android tomēr lietoju jau mēnesi, bet 80%, ka domas nemainītu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: